Oficjalny dostawca odzieży dla Polskiego Związku Żeglarskiego
 

Zapisy na Jubileuszowy Nord CUP

2015.06.16

Regaty Nord CUP coraz bliżej. W tym roku będą obchodzić jubileusz, Nord CUP odbędzie się już po raz 10! D.A.D po raz drugi jest partnerem technicznym.

Zapisy na Jubileuszowy Nord CUP

D.A.D po raz drugi został partnerem technicznym wydarzenia. Dostarczamy odzież dla obsługi zawodów i sędziów. Jest to polo EATON oraz bezrękawnik GERALDTON świetny zestaw na każde warunki pogodowe.

Rywalizacje żeglarzy obserwować będzie można podczas 9 dni regatowych, od 27 czerwca do 5 lipca. Bazą regat po raz kolejny będzie AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w gdańskich Górkach Zachodnich.

Otwarte są już zapisy na regaty. Załogi, które chcą wystartować w regatach Nord CUP 2015 powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.nordcup.pl w zakładce "Zgłoszenia on-line". Na stronie internetowej regat oraz profilu regat na Facebooku pojawiać się będą wszystkie aktualności i ważne informacje dotyczące regat.

Jubileuszowa edycja Nord CUP obfitować będzie jak zawsze w liczne starty klas żeglarskich, jednak po raz pierwszy wyłonieni zostaną Mistrzowie Europy, gdyż podczas X regat Nord CUP odbędą się Mistrzostwa Europy klasy Korsarz "Korsar Euro CUP". Również po raz pierwszy rozegrane zostaną Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC oraz Mistrzostwa Polski ORC Sportboat. Jachty morskie rywalizować będą także w Mistrzostwach Zatoki Gdańskiej ORC Club. Oprócz jachtów morskich o tytuły Mistrza Polski walczyć będą też załogi jachtów Laser Standard (juniorzy), Laser 4.7 (kobiety), Hobie 16, Hornet i Nautica 450. Ponad to dla większości klas będą to starty zaliczane do punktacji Pucharu Polski.

Regaty Nord CUP to jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Na wodzie rywalizują zarówno młodzi adepci sztuki żeglarskiej, dla których często są to pierwsze starty w dużej imprezie, jak też doświadczeni zawodnicy. Jednak regaty Nord CUP to nie tylko rywalizacja. To wielkie żeglarskie święto i wspaniała atmosfera, gdzie Ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę na jachcie mogą porozmawiać na lądzie z utytułowanymi sportowcami podpytując o ich doświadczenia, technikę, wspomnienia. W minionych edycjach regat spotkać można było mi.in. Mateusza Kusznierewicza, Piotra Kulę, Zbigniewa Gutkowskiego, Piotra Tarnackiego… a to tylko niektórzy znani żeglarze, którzy się tam pojawili. Od kilku edycji, w drugą sobotę regat rozgrywany jest też Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna, który łączy regaty Nord CUP ze zlotem żaglowców Baltic Sail Gdańsk.

Podziel się ze znajomymi