Oficjalny dostawca odzieży dla Polskiego Związku Żeglarskiego
 

Tarnacki zdominował regaty Nowe Warpno Match Race!

2013.07.15

13 i 14 lipca rozegrano regaty Nowe Warpno Match Race w ramach cyklu Polish Match Tour. Baza regat zlokalizowana była w Marinie Nowe Warpno.

Tarnacki zdominował regaty Nowe Warpno Match Race!

Regaty rozgrywane są pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i zaliczane są do Pucharu Świata ISAF ze współczynnikiem grade 3. Regaty zostały rozegrane na 6 jachtach TOM28 dostarczonych przez Polish Match Tour.

Wystartowało 10 załóg z Danii, Niemiec, Australii i Polski. Od samego początku doskonale spisywała się załoga Przemysława Tarnackiego, rozstawionego w tych regatach z numerem 1. Dokładnie tak jak miesiąc temu na regatach DAD Grand Prix w Szczecinie, Tarnacki wygrał wszystkie wyścigi w eliminacjach. Na drugim miejscu rundę eliminacyjną (Round Robin) skończył Lucas Lier z Danii, a na trzecim dość niespodziewanie Piotr Przybylski (obaj z wynikiem 6-3). Tuz za nim faworyzowani Rooklyn (Australia), Stanczyk i Sawicki. W walce o 7 lokatę premiowaną awansem do ćwierćfinałów zaciętą walkę stoczył szczeciński zespół Patryka Zbroi z Szymonem Szymikiem – tym razem górą był Szymik i dość sensacyjnie Zbroja odpadł już po eliminacjach. Ostatnie dwa miejsca zajęli Hartwig i Hueckstadt z Niemiec, obaj sklasyfikowanie w czołowej 100 rankingu ISAF. Sobotnia aura sprzyjała regatom i stabilny wiatr 2-4 B umożliwił komisji rozegranie aż 39 wyścigów.

 

W niedziele wiatr dopisał bardziej niż w sobotę co spowodowało jeszcze większą dynamikę wyścigów. W 3 pojedynkach ćwierćfinałowych Lier pokonał Szymika 2-0, Przybylski wygrał z Rooklynem również 2-0 natomiast trzeci pojedynek godny był finału. Stańczyk po przegranym pierwszym wyścigu z Sawickim, w kolejnych 2 mimo dodatkowych kar odrobił straty i awansował do półfinału.

 

W półfinale Tarnacki wybrał Przybylskiego i pewnie wygrał z nim 2-0 pozostając jedynym niepokonanym w tych regatach. W drugim półfinale Stańczyk pokonał Lucasa Liera 2-0. Dla młodych Duńczyków siła wiatru była trochę za duża i wyraźnie mniejsza waga załogi skutkowała gorszą prędkością na trasie.

 

Dlatego w meczu o 3 miejsce Przybylski pewnie wygrywa 2-0 z Lierem choć czarna flaga dla Duńczyków tuż przed metą 2 wyścigu jeszcze długo będzie dyskutowana przez zawodników i arbitrów.

 

W finale Tarnacki powstrzymał z wyścigu na wyścig lepiej pływającego Stańczyka i wygrał 2-0 zdobywając pierwsze miejsce w regatach Nowe Warpno Match Race i to bez porażki we wszystkich 13 wyścigach! Brawo dla załogi Przemysław Tarnacki, Łukasz Wosiński, Marcin Banaszek i Przemek Płociennik.

 

Na zakończeniu nagrody zwycięzcom wręczał Pan Burmistrz Władysław Kiraga.

 

Obok regat zorganizowano wiele imprez towarzyszących z okazji Obchodów 750 Nowego Warpna, m.in. koncerty szantowe zespołów Qftry i Ryczące 20, regaty jachtów zdalnie sterowanych, konkursy i zabawy dla dzieci w skimboardzie i waterball oraz nocny pokaz tańca z ogniami. Ponadto  wszyscy chętni mogli odbyć rejs wokół Nowego Warpna na regatowym jachcie Skippi650. Baza regat znajdowała się na bulwarze w porcie Nowe Warpno przy Alei Żeglarzy.

 

Dla kibiców przygotowano profesjonalny komentarz regat wyjaśniający tajniki regat meczowych oraz relacjonujący bieżące zmagania na trasie wyścigów.

 

Regaty zorganizowane zostały przez Polish Match Tour i Urząd Gminy Nowe Warpno oraz przy wsparciu WOPR Police i Kapitanat Portu w Trzebieży.

 

--------------

 

Polish Match Tour (PMT) to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych rozgrywany od 2007 roku. W sezonie 2013 cykl składa się 5 imprez, rozgrywanych na akwenach województwa zachodniopomorskiego w Szczecinie, Wolinie i Nowym Warpnie. Bazą regat jest przystań Marina Club w Szczecinie. Regaty  zaliczane są do rankingu Pucharu Świata ISAF. W 2013 r. rozgrywana będzie siódma edycja cyklu.

Cykl objęty jest patronatami Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Prezydenta Miasta Szczecin.

 

Sponsorzy cyklu: Subaru Import Polska, D.A.D Sportswear, Marina Club w Szczecinie.

Partnerzy cyklu: Miasto Szczeci, Miasto Wolin, Gmina Nowe Warpno, żaglownia Apollo Sails, Targi Wiatr i Woda, Magazyn Żagle i portal zagle.com.pl oraz Onet.pl

 

Organizatorem cyklu jest firma MT Partners przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim.

PMT jest patronem merytorycznym Klasy Omega w jej nowym projekcie Omega Match Cup.

PMT jest patronem zespołu żeglarskiego Polish Match Team składającego się z 3 czołowych załóg z różnych rejonów Polski: Sawicki Racing (Gdynia) Zbroja Yacht Racing Team (Szczecin) i Szymik Racing (Bielsko Biała).

 

Więcej informacji na oficjalnej stronie www.polishmatch.pl oraz na profilu facebook www.facebook.com/polishmatchtour

 

Podziel się ze znajomymi