Oficjalny dostawca odzieży dla Polskiego Związku Żeglarskiego
 

Szczecin Match Race już w ten weekend!

2013.08.07

Po raz pierwszy w historii regaty w Szczecinie mają tak mocną obsadę. Zawody odbędą się na 6 jachtach TOM28 dostarczonych przez Polish Match Tour.

Szczecin Match Race już w ten weekend!

Tegoroczna edycja regat Szczecin Match Race, rozgrywana już po raz szósty, będzie miała wyjątkowo mocną obsadę i dzięki temu została zakwalifikowana do rankingu Pucharu Świata z wysokim współczynnikiem grade 2. Będą to czwarte regaty cyklu Polish Match Tour w 2013 roku, rozgrywanego na różnych akwenach Pomorza Zachodniego. Bazą  regat będzie Marina Club w Szczecinie a akwenem jezioro Dąbie.

Na liście zgłoszeń znajduje się 10 załóg z Danii, Finlandii, Chorwacji i Polski, wszystkie sklasyfikowane w czołowej 100 rankingu Pucharu Świata.

Wśród zawodników swój udział potwierdziła cała polska czołówka: aktualny Mistrz Polski Przemek Tarnacki z Sopotu i najwyżej sklasyfikowany polak w rankingu ISAF (na 13 miejscu) Marek Stańczyk z Giżycka, Patryk Zbroja ze Szczecina oraz Rafał Sawicki z Gdyni. Wśród faworytów wymienia się bardzo mocną załogę Joachima Aschenbrennera z Danii oraz Staffana Lindberga z Finlandii. Lindberg to były Mistrz Europy i obecny Mistrz Finlandii, Aschenbrenner to zwycięzca 2 imprez grade2 w Hiszpanii i Finlandii. tym sezonie. Niespodziankę może sprawić bardzo doświadczony Tomislav Basic z Chorwacji, który kontynuuje imponującą passę wygranych ostatnich 4 regat meczowych, a na co dzień startuje w prestiżowej klasie morskiej TP52 – czy uda mu się dołożyć piąte z rzędu zwycięstwo?

Dla kibiców przygotowano profesjonalny komentarz regat wyjaśniający tajniki regat meczowych oraz relacjonujący bieżące zmagania na trasie wyścigów.

Przebieg regat i wyniki na żywo będzie można śledzić na stronie www.polishmatch.pl

Zakończenie regat planowane jest w niedzielę ok godz. 15, organizatorzy zapraszają wszystkich kibiców do aktywnego śledzenia regat na żywo.

 

Regaty organizowane są przez Polish Match Tour i Klub Żeglarski Maszoperia przy wsparciu Miasta Szczecin.

 

--------------

 

Polish Match Tour (PMT) to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych rozgrywany od 2007 roku. W sezonie 2013 cykl składa się 5 imprez, rozgrywanych na akwenach województwa zachodniopomorskiego w Szczecinie, Wolinie i Nowym Warpnie. Bazą regat jest przystań Marina Club w Szczecinie. Regaty  zaliczane są do rankingu Pucharu Świata ISAF. W 2013 r. rozgrywana będzie siódma edycja cyklu.

Cykl objęty jest patronatami Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Prezydenta Miasta Szczecin.

 

Sponsorzy cyklu: Subaru Import Polska, D.A.D Sportswear, Marina Club w Szczecinie.

Sponsorzy regat Szczecin Match Race: RenPro, KSM Energia

Partnerzy cyklu: Pomorze Zachodnie, Miasto Szczecin, Miasto Wolin, Gmina Nowe Warpno, żaglownia Apollo Sails, Targi Wiatr i Woda, Magazyn Żagle i portal zagle.com.pl, Onet.pl, TVP Szczecin i Kurier Szczeciński.

 

Organizatorem cyklu jest firma MT Partners przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim.

PMT jest patronem merytorycznym Klasy Omega w cyklu regat Omega Match Cup.

PMT jest patronem zespołu żeglarskiego Polish Match Team składającego się z 3 czołowych załóg z różnych rejonów Polski: Sawicki Racing (Gdynia) Zbroja Yacht Racing Team (Szczecin) i Szymik Racing (Bielsko Biała).

Więcej informacji na oficjalnej stronie www.polishmatch.pl oraz na profilu facebook www.facebook.com/polishmatchtour

Podziel się ze znajomymi