Oficjalny dostawca odzieży dla Polskiego Związku Żeglarskiego
 

Puchar Świata w Match Racingu

2014.09.02

Najlepsi polscy żeglarze zmierzą się na prestiżowych regatach w Szczecinie. Regaty odbywać się będa codziennie 5-7.09.2014. Będzie to pierwsza impreza match racingowa tej rangi zorganizowana w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim. Zapraszamy!

Puchar Świata w Match Racingu

Match racing to najbardziej widowiskowa żeglarska formuła regatowa. Załogi będą rywalizowały na sześciu identycznych jachtach klasy TOM28 specjalnie przygotowanych do regat meczowych, czyli żeglarskich pojedynków jeden na jednego. Załogi w akcji  na jachtach „Szczecin 2050”, „Pomorze Zachodnie”, „Polskie LNG”, „Subaru”, „D.A.D” oraz „Marina Club” będzie można obserwować już w czwartek, 4 września podczas sesji treningowej. Natomiast pierwsze starty rozpoczną się w piątek o godzinie 10.00, a zakończą w niedzielę wczesnym popołudniem.

- Na starcie zobaczymy najlepszych, krajowych zawodników regatowych, którzy sklasyfikowani są również na wysokich pozycjach światowego rankingu sterników ISAF. Tytułu broni sopocka załoga Przemysława Tarnackiego, którego pojedynki z kolejnym czołowym polskim sternikiem Markiem Stańczkiem zawsze elektryzują fanów żeglarstwa. Stańczyk również ma na swoim koncie tytuł mistrza Polski, ale ostatnie lata należały właśnie do Tarnackiego. Myślę że do walki dołączą się również Rafał Sawicki, ale przede wszystkim lokalny bohater Patryk Zbroja, który w tym roku poczynił ogromne postępy - przewiduje Maciej Cylupa z Polish Match Tour, organizator zawodów.

LISTA STARTOWA MISTRZOSTW POLSKI – SZCZECIN 2014

IMIĘ I NAZWISKO / KRAJ

  1. Przemysław Tarnacki (POL)
  2. Marek Stańczyk (POL)
  3. Patryk Zbroja (POL)
  4. Rafał Sawicki (POL)
  5. Szymon Szymik (POL)
  6. Tymon Sadowski (POL)
  7. Paweł Górski (POL)
  8. Krzysztof Małecki (POL)
  9. David Chapman (AUS)
  10. Mans Holmberg (SWE)                 

Stawkę zawodów uzupełniają dwie załogi zagraniczne. Pierwszą z nich poprowadzi zaprzyjaźniony z Polish Match Tour Australijczyk David Chapman, który już nie jednokrotnie startował w zawodach w Polsce, a drugą Mans Holmberg, syn słynnego szwedzkiego olimpijczyka w klasach 470 i Soling oraz jednego z najlepszych żeglarzy w historii światowego match racingu. Organizatorzy dla uatrakcyjnienia rywalizacji postanowili dopuścić te dwie, zaprzyjaźnione załogi do rywalizacji o mistrzostwo Polski. O tytuł będą jednak walczyły tylko polskie załogi, ale będzie również prowadzona klasyfikacja Open.

Regaty zostaną rozegrane na jeziorze Małe Dąbie w pobliżu Centrum Żeglarskiego w Szczecinie, które zlokalizowane jest przy ulicy Przestrzennej 21. Bardzo dobra infrastruktura tej przystani z wieloma pomostami wchodzącymi w głąb jeziora pozwoli na łatwą obserwację rywalizacji, która jest bardzo widowiskowa i czytelna dla widzów. Wstęp do Centrum Żeglarskiego jest bezpłatny.

Dla kibiców, którzy nie będą mogli oglądać z bliska wyścigów w Szczecinie prowadzona będzie relacja live na portalach społecznościowych:

www.facebook.com/PolishMatchTour

www.twitter.com/PolishMatchTour

Podziel się ze znajomymi