Oficjalny dostawca odzieży dla Polskiego Związku Żeglarskiego
 

PŚ w Hyères 2014: dominator P.Myszka

2014.04.26

W dniach 19-26.04 w Hyères odbywał się Puchar Świata. Sponsorowana przez nas Reprezentacja Polski PZŻ zaprezentowała się znakomicie, a Piotr Myszka zdeklasował konkurentów!

PŚ w Hyères 2014: dominator P.Myszka

Formą zachwycił Piotr Myszka, który zapewnił sobie zwycięstwo w regatach już 24.04, a sobotni wyścig Medal Race był tylko formalnością. Drugie miejsce wywalczył nasz drugi zawodnik z kadry Paweł Tarnowski.

W Medal Race Piotr musiał tylko przypłynąć na start, wystartować i ukończyć na dowolnym miejscu, gdyż miał taką przewagę punktową. Oczywiście nie odpuszczał i walka była do samego końca. Taktyka była taka by nie przeszkadzać Przemkowi Miarczyńskiemu, który bronił 3 miejsca. Przemek dał z siebie wszystko i zakończył regaty na 4 miejscu. Gratulujemy także 3 miejsca Mai Dziarnowskiej w kobiecym RSXie.

 Cytując Piotra:

"Dla mnie osobiście to były bardzo ważne, treningowe regaty, bo miałem okazję przetestować mój nowy sprzęt w warunkach regatowych, sprawdzić formę i zobaczyć, na jakim etapie przygotowań są pozostali zawodnicy z czołówki światowej. Z 16 wyścigów wygrałem 8, a najgorszy mój start to 11 miejsce, więc nie najgorzej. To dzięki równej i dobrej żegludze zapewniłem sobie to zwycięstwo.

Oczywiście nie zasypuję gruszek w popiele i wiem, że jeszcze dużo jest pracy przede mną i że szczyt formy musi przyjść we wrześniu na Mistrzostwach Świata w Santander. Zawodnicy z innych krajów na pewno wyciągnęli wnioski z tego, co się na tych zawodach wydarzyło i zrobią wszystko by nie powtórzyła się sytuacja z tych regat. No ale to już jest ich problem, co zrobią, bo dla mnie jest najważniejsze, że przygotowania idą w dobrą stronę i że to co robiłem do tej pory sprawdza się i warto to kontynuować.

Nie było by tego wszystkiego, gdyby nie sponsorzy i tu chciałbym podziękować firmie DAD za odzież, która towarzyszy mi podczas moich najważniejszych wydarzeń w życiu na zgrupowaniach treningowych, na zawodach, na podium, oraz w życiu osobistym."

W niedziele 27 kwietnia Reprezentacja Polski PZŻ wraca do kraju na 6 dni, by chwilę odpocząć, pobyć z rodzinami. 3 maja znowu lecą na Lazurowe Wybrzeże na kolejne zgrupowanie treningowe. W Hyeres będą aż do 11 maja, kiedy to pojadą prosto do Pucka na Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego.

Gratulacje dla całej ekipy za walkę i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

 

Podziel się ze znajomymi