Oficjalny dostawca odzieży dla Polskiego Związku Żeglarskiego
 

Podsumowanie PŚ w Hyeres

2015.06.03

W wyścigach finałowych ISAF Sailing World Cup Hyères wystąpiła czwórka Kadry PZŻ Energa Sailing Team Poland. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia.

Podsumowanie PŚ w Hyeres

Piotr Myszka ukończył zmagania w klasie RS:X na drugiej pozycji. W tej samej klasie szósta była Małgorzata Białecka. Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska w klasie 470 uplasowały się ostatecznie na siódmej pozycji.

Reportaż z TVP zobaczyć można tu:

Najwięcej radości kibicom przysporzyli jak zwykle zawodnicy klasy RS:X. Żeglarze trenowani przez Cezariusza Piórczyka przez cały czas trwania regat pokazywali się z bardzo dobrej strony. Piotr Myszka i Przemysław Miarczyński cały czas ostro naciskali rywali. W warunkach słabszego wiatru gorzej powiodło się Przemkowi i to zdecydowało o braku medalu. Piotr żeglował bardzo równo i wyścigu medalowym dopłynął do mety na drugiej pozycji awansując w generalnym rankingu na drugie miejsce. „Wraz z całym zespołem Energa Sailing Team Poland wykonaliśmy tutaj mnóstwo pracy także na treningach – podsumował start we francuskim Pucharze Świata Piotr Myszka – W wyścigu finałowym  mocno powiało i miałem wielką ochotę na zwycięstwo w tej konfrontacji. Ostatecznie byłem drugi i z tego także bardzo się cieszę”. Regaty wygrał Francuz Pierre le Coq, a trzeci był Grek Byron Kokkalanis.

Trzeba także pamiętać o trzech z rzędu wyścigach wygranych przez Maję Dziarnowską w klasie RS:X. Tutaj także wyszły braki podczas walki przy słabym wietrze i ostatecznie Maja skończyła regaty na odległej pozycji. Lepiej poradziła sobie Małgorzata Białecka, która żeglowała równiej i była ostatecznie szósta. Podium wśród pań wyglądało następująco;  Lilian de Geus z Holandii, Charline Picon z Francji oraz Brazylijka Patricia Freitas.

Podziel się ze znajomymi