Oficjalny dostawca odzieży dla Polskiego Związku Żeglarskiego

Piotr Myszka najlepszym sportowcem w Gdańsku w 2013 roku

2013.12.16

Tytuł najlepszego sportowca roku w Gdańsku po części osłodził Piotrowi Myszce miejsca obok podium na tegorocznych mistrzostwach świata i Europy w windsurfingowej klasie RS:X.

Piotr Myszka został triumfatorem XI Gdańskiej Gali Sportu 2013. Wszystkie miejsca na plebiscytowym podium zajęli zawodnicy AZS AWFiS. Miejską drużyną roku ogłoszono rugbistów Lechii Gdańsk, którzy w krajowej rywalizacji zdobyli trzy najbardziej prestiżowe trofea, wśród imprez przyznano - finałom mistrzostw Europy siatkarzy, a w gronie sponsorów najwyżej oceniono Grupę Lotos. Za największą niespodziankę uznano zaś remis piłkarzy Lechii w towarzyskim meczu z FC Barceloną. Miasto na nagrody przeznaczyło 183 tysiące złotych.

XI Gdańska Gala Sportu odbyła się w siedzibie Międzynarodowych Targów Gdańskich AmberExpo vis a vis stadionu PGE Arena. Podczas imprezy, którą uświetnił występ tancerzy grupy Art Project Ballet, nagrody przyznano w 9 kategoriach.

Nim doszło do honorowania za osiągnięcia w minionym roku, uroczyście pożegnano w roli zawodnika wielokrotnego mistrza świata oraz mistrz olimpijskiego z Pekinu (2008) - Adama Korola. Jednocześnie zaproszono go do Gdańskiej Rady Sportu. Z kibicami wioślarz AZS AWFiS pożegnał się we wrześniu podczas imprezy na Motławie.