Oficjalny dostawca odzieży dla Polskiego Związku Żeglarskiego
 

Piotr Myszka Mistrzem Europy!

2014.07.08
Sponsorowany prze markę D.A.D Sportswear Piotr Myszka został mistrzem Europy w windsurfingowej klasie RS:X.
W tureckim Cesme Polak nie miał sobie równych i sięgnął po złoty medal!
Piotr Myszka Mistrzem Europy!
Piotr Myszka od początku Mistrzostw był dla rywali nie do ruszenia. Przed wyścigiem medalowym, do którego przystępował z pozycji wyraźnego lidera, wydawał się być pewny siebie. Skończyło się jednak na ogromnej nerwówce.
- Na samym początku wyścigu, choć to ja miałem prawo startu, z całym impetem wpadł we mnie Paweł Tarnowski. Momentalnie mnie „wykatapultowało” i znalazłem się w wodzie owinięty żaglem – relacjonował.

- Gdy się wynurzyłem, zobaczyłem w wodzie Pawła, który mnie przepraszał i mobilizował, żebym szybko się pozbierał i jeszcze walczył. Spostrzegłem, że wszyscy rywale już odpłynęli. W tamtym momencie nie miałem nie tylko złota, ja w ogóle byłem bez medalu – opowiadał.

Piotr Myszka wyszedł jednak z opresji w iście mistrzowskim stylu.

- Byłem tak zmobilizowany, że szybko się pozbierałem i zabrałem się do gonienia rywali. W końcu zacząłem ich wyprzedzać i w pewnym momencie wiedziałem, że bez medalu już nie zostanę. Na metę dopłynąłem jako szósty i nie byłem pewny, czy wystarczy mi to do złota. Wtedy trener powiedział mi jednak, że zostałem różnicą jednego punktu mistrzem Europy – zakończył relację z jednego z najbardziej dramatycznych startów w swej karierze.

Czytaj dalej...

Podziel się ze znajomymi