Oficjalny dostawca odzieży dla Polskiego Związku Żeglarskiego
 

Jubileuszowe X Regaty Nord CUP

2015.06.22

26.06 startują regaty Orvaldi Nord CUP 2015, na których wyłonieni zostaną m.in. mistrzowie Europy, mistrzowie Polski, rozdane zostaną punkty Pucharu Polski.

Jubileuszowe X Regaty Nord CUP

Startujemy 26 czerwca, a zmagania żeglarzy będzie można obserwować podczas 9 dni regatowych, od 27 czerwca do 5 lipca. Bazą regat po raz kolejny jest AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w gdańskich Górkach Zachodnich.
Jachty klas Hobie 16, Hornet i Nautica 450 po raz kolejny podczas Nord CUP’u walczyć będą o tytuł mistrza Polski, a dla startujących w klasach Delphia 24, Europa, Finn, Micro, OK Dinghy, Omega, Scandinavia Skippi 650 będzie to szansa na zdobycie punktów w Pucharze Polski.
Licznie w tym roku na Górkach Zachodnich stawią się żeglarze startujący na laserach, bo oprócz wspomnianych wcześniej klas, o tytuły mistrza Polski rywalizować będą żeglarze w klasie Laser Standard (juniorzy) i Laser 4.7 (kobiety), a o punkty Pucharu Polski powalczą zawodnicy startujący na Laserach Radial.
W środę 1 lipca rozpoczną się Mistrzostwa Europy klasy Korsarz, Korsar Euro CUP. Zmagania europejskich załóg tej klasy potrwają do soboty 4 lipca. Organizatorzy planują rozegranie 10 wyścigów, które wyłonią mistrza Europy.
Drugi weekend stać będzie przede wszystkim pod znakiem jachtów morskich. Załogi wystartują w Marine Works Morskich Żeglarskich Mistrzostwach Polski, które będą rozgrywane w formule ORC International. To jedyna w tym roku szansa na zdobycie tytułu mistrza Polski w żeglarstwie morskim. W tym samym czasie wystartują Mistrzostwa Zatoki Gdańskiej przeliczane wg ORC Club. Podczas Orvaldi Nord CUP odbędą się też Mistrzostwa Polski ORC Sportboat, które są nowością też w Polsce, bo takich regat w naszym kraju jeszcze nie organizowano. To propozycja dla małych jachtów typu sportboat, np. Delphia 24, Skippi 650, Melges 20 itp. W drugą sobotę regat wystartuje także 6 Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna, łączący regaty Nord CUP ze zlotem żaglowców Baltic Sail Gdańsk.

Regaty Nord CUP to jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Na wodzie rywalizują zarówno młodzi adepci sztuki żeglarskiej, dla których często są to pierwsze starty w dużej imprezie, jak też doświadczeni zawodnicy. Jednak regaty Nord CUP to nie tylko rywalizacja. To wielkie żeglarskie święto i wspaniała atmosfera, gdzie Ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę na jachcie mogą porozmawiać na lądzie z utytułowanymi sportowcami podpytując o ich doświadczenia, technikę, wspomnienia. W minionych edycjach regat spotkać można było m.in. Mateusza Kusznierewicza, Piotra Kulę, Zbigniewa Gutkowskiego, Piotra Tarnackiego… a to tylko niektórzy znani żeglarze, którzy się tam pojawili.

 

Podziel się ze znajomymi