Oficjalny dostawca odzieży dla Polskiego Związku Żeglarskiego
 

III edycja ŻPT już za nami

2015.06.08

Zatoka Gdańska pełna białych żagli. Prawie 400 żeglarzy na 83 jachtach wzięło udział w tegorocznych zmaganiach o Żeglarski Puchar Trójmiasta.

III edycja ŻPT już za nami

Organizatorzy i uczestnicy regat zgodnie jednak podkreślają, że najważniejsze były wspólna zabawa i integracja środowiska żeglarskiego. Nastroje panujące w czasie zawodów udowodniły, że oba cele udało się w pełni osiągnąć.

Odbywające się od piątku do niedzieli regaty oficjalnie zainaugurowały sezon żeglarski na Pomorzu. Zgodnie z ideą przyświecającą zawodom, każdego roku zmienia się kolejność odwiedzanych miast. W tym roku Żeglarski Puchar Trójmiasta rozpoczął się w Marinie Gdynia. W sobotę zawody przeniosły się do Sopotu, gdzie zmagania żeglarzy podziwiały tłumy widzów zebrane na molo. Meta niedzielnych wyścigów znajdowała się natomiast tuż przy główkach portu w Gdańsku. Zawody zorganizowane dla załóg jachtów morskich i kabinowych, zgromadziły w tym roku rekordową liczbę aż 400 uczestników z Polski i zagranicy na 83 jednostkach różnego typu. Załogi ścigały się w kilku klasach: ORC, KWR, OPEN (jachty do 7 metrów, jachty powyżej 7 do 9 metrów, jachty powyżej 9 metrów, wielokadłubowce powyżej 6 metrów) oraz w klasie ENERGA DIAMANT 3000. Uroczyste zakończenie regat i dekoracja zwycięzców odbyła się na gdańskiej Ołowiance zobacz na mapie Gdańska. W klasie OPEN do 7 metrów pierwsze miejsce zajął jacht Master3, OPEN od 7 do 9 metrów - Huzar28, OPEN powyżej 9 metrów - Blagodarnost2, wielokadłubowce powyżej 6 metrów - Catchup, ENERGA Diamant - jacht ENERGA Operator, ORC - One&Only, KWR - Good Speed. Nagrodę specjalną, czyli Żeglarski Puchar Trójmiasta otrzymał jacht Blagodarnost'2 z Kalinigradu. Zobacz również wyniki na oficjalnej stronie regat. Wspomniana wcześniej załoga Good Speed zwyciężyła również w konkursie zorganizowanym przez naszą redakcję (tzn. najciekawiej wypadła na zdjęciach, które zostały wykonane drużynom po zakończeniu ostatniego, sobotniego wyścigu) i wygrała beczkę rumu dla najfajniejszej załogi. 10-litrowe trofeum wręczył zwycięzcom Michał Kaczorowski, redaktor naczelny Trojmiasto.pl.

Czytaj więcej na: http://www.trojmiasto.pl/
 
Podziel się ze znajomymi