Oficjalny dostawca odzieży dla Polskiego Związku Żeglarskiego

Delta Lloyd Race 2014

2014.05.24

Historyczny sukces Polaków! W Delta Lloyd Race 2014 w klasie RSX, nasi żeglarze nie dali szans konkurencji i zajęli całe podium.

Gratulacje dla Pawła Tarnowskiego, Piotra Myszki i Przemka Miarczyńskiego!

Zawody trwały 5 dni. Odbyło się 11 wyścigów, z czego połowa była w silnym, a połowa w słabym wietrze. Pogoda dopisała, a nasza drużyna windsurferów nie dając szans konkurentom, zajęła całe podium.

Piotr Myszka wygrał 5 z 11 wyścigów. Mimo kolizji w jednym z biegów i nieukończeniu go Piotr, przed ostatnim Medal Race, zajmował 4 miejsce ze stratą 1 pkt do 3 miejsca i 5pkt do 1 miejsca. Piotr wygrał swój bieg, jako drugi na metę przybył Paweł Tarnowski, a trzeci był Przemek Miarczyński. Tym samym Paweł Tarnowski zakończył regaty na 1 miejscu, Piotr Myszka na 2 miejscu, a Przemek Miarczyński obronił 3 miejsce.

Jest to historyczne wydarzenie, podczas którego 3 Polaków stanęło na podium zawodów w Holandii.

Podobny sukces mogą powtórzyć w tych regatach Panie.
Trzymamy kciuki za Zofię Klepacką, Gosię Białecką i Kamilę Smektałę.