Oficjalny dostawca odzieży dla Polskiego Związku Żeglarskiego
 

DAD ponownie partnerem Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta 2018!

2018.03.02

Już za niecałe 3 miesiące, tradycyjnie w ostatni weekend maja żeglarze będą mieli okazję aktywnie rozpocząć sezon w ramach Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta.

DAD ponownie partnerem Żeglarskiego  Pucharu Trójmiasta 2018!

Regat, które już szósty raz odbywają się w każdym z trójmiejskich miast. Tegoroczna edycja zostanie zainaugurowana w Gdyni 25 maja w piątek, w sobotę zawodnicy będą rywalizowali na trasie Gdynia – Sopot, niedzielne zakończenie odbędzie się w Gdańsku.

Corocznie obserwujemy wzrost profesjonalizmu załóg i przygotowania do sezonu. Cieszy nas też, że armatorzy wyrabiają certyfikaty klasowe ORC. Żeglarski Puchar Trójmiasta to idealna okazja do sprawdzenia zespołu i jachtu przed letnimi wyzwaniami. W tym roku przez dwa dni przed pierwszym startem będzie pracowała komisja techniczna sprawdzająca wszelkie pomiary klasowe zapowiada Bogusław Witkowski, Prezes Pomorskiego Związku ŻeglarskiegoSporo się nauczyliśmy w trakcie ubiegłorocznych mistrzostw Europy ORC w Gdańsku i teraz nie pozostaje nam nic jak tylko  naśladować najlepszych. To jedyny sposób na dogonienie europejskiej i światowej czołówki -  Podsumowuje Prezes Związku, który zainicjował na Pomorzu cykl szkoleń regatowych trwających regularnie już od stycznia.

Jak co roku organizatorzy szukają sposobów na uatrakcyjnienie regat i zaskoczenie uczestników, których liczba rośnie z każda kolejna edycją. W tym roku może to być nawet pięciuset żeglarzy. Nie tylko żeglaże szykują się do sezonu. Gospodarze i organizatorzy nie zostają w tyle, ugoszczenie prawie 80 jachtów i 500 zawodników jest sporym wyzwaniem logistycznym, dlatego w tym roku prace nad Pucharem trwały całą zimę, a już wkrótce odsłonimy wszystkie niespodzianki i nowości tegorocznej edycji mówi Kasper Orkisz z Premium Yachting - koordynator regat. Oczywiście sprawdzone rozwiązania zostają, dlatego wraz z zapisami rozpoczęliśmy akcję #Brandyourteam, wraz
z producentem odzieżowym DAD Sportwear, który ubiera załogi  od początku istnienia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. W tym roku każda załoga może zamówić dedykowane koszulki z nazwą zespołu
i imieniem zawodnika. Z takiej możliwości skorzystało w ubiegłym roku ponad 150 żeglarzy i liczymy, że będzie ich jeszcze więcej! –
dodaje.

Żeglarski Puchar Trójmiasta, to również świetna okazja dla młodych adeptów żeglarstwa do spróbowania swoich sił w nowych warunkach, na wieloosobowym nowoczesnym jachcie, co dla wielu z nich będzie zupełnie nowym wyzwaniem. W tegorocznej edycji na starcie regat pojawi się sopocka załoga złożona z młodzieży uczestniczącej  w programie szkolenia żeglarskiego  „Sopot pod żaglami”. Program, realizowany od wielu lat i finansowany przez miasto, adresowany jest do wszystkich uczniów. Dzięki niemu sopockie dzieci i młodzież mają okazję posmakować żeglarstwa. Wielu z nich kontynuuje swoją przygodę z morzem w klubach żeglarskich.

Cieszę się, że nasi uczniowie będą mogli uczestniczyć w profesjonalnej rywalizacji na wodzie i razem stworzą jedną z załóg Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta - mówi Magdalena Jachim, rzecznik Miasta Sopot.

Sopot  po ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata Katamaranów, ponownie będzie miejscem regat najwyższej próby. W drugiej połowie sierpnia Sopocki Klub Żeglarski będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w klasie RS:X, gdzie wśród faworytów będzie kilkoro naszych rodaków i sopocian!

Na stronie www.zeglarskipuchartrojamista.pl oraz www.facebook.com/zeglarskipuchartrojmiasta, systematycznie odsłaniane będą kolejne informacje o tegorocznej edycji regat. W dniach 8-11 marca na stoisko Land Rover Polska na targach Wiatr i Woda w EXPO XXI w Warszawie, będzie można zobaczyć Puchar przygotowany specjalnie na tegoroczną edycję.

 

Żeglarski Puchar Trójmiasta

Trzydniowe regaty rozgrywane na wodach Zatoki Gdańskiej dla załóg jachtów morskich i kabinowych. Organizatorem Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta jest Pomorski  Związek Żeglarski przy współpracy
z Premium Yachting, a gospodarzami imprezy są miasta Sopot, Gdańsk i Gdynia.

 

Zapraszamy do odwiedzania:

 www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl 

www.facebook.com/zeglarskipuchartrojmiasta

 

Kontakt dla mediów:

Kasper Orkisz

media@żeglarskipuchartrojmiasta.pl

(+48) 501 09 44 61

Podziel się ze znajomymi