Oficjalny dostawca odzieży dla Polskiego Związku Żeglarskiego
 

D.A.D & Szczecin Match Race 2014

2014.05.24

Już w piątek 30.05 rozpoczną się w Szczecinie trzecie regaty match racingowe z cyklu Polish Match Tour 2014. Z roku na rok przyjeżdżają co raz wyżej sklasyfikowani sternicy światowego rankingu ISAF.

D.A.D & Szczecin Match Race 2014

Szczecin Match Race już od 7 lat jest ważnym punktem na mapie światowego match racingu. Z roku na rok do stolicy Województwa Zachodniopomorskiego przyjeżdżają co raz wyżej sklasyfikowani sternicy światowego rankingu ISAF. Jednak w tym roku lista startowa regat jest wyjątkowa.

Na jeziorze Dąbie Małe zobaczymy zmagania 12 zespołów z 8 krajów w tym aż 5 zawodników ze ścisłej czołówki światowej sklasyfikowanych obecnie w pierwszej 10 rankingu Pucharu Świata ISAF:

Ian Williams (GBR) – czterokrotny Mistrz Świata, a obecnie Wicemistrz Świata i drugi zawodnik światowego rankingu sterników,

Phil Robertson (NZL) – trzeci zawodnik Mistrzostw Świata z roku 2012 i 2013,

Nicola Sehested (DEN) – siódmy zawodnik rankingu ISAF, Mistrz Danii

Przemysław Tarnacki – ósmy zawodnik rankingu ISAF, 3 krotny Mistrz Polski

Pierr-Antoine Morvan (FRA) – mistrz Francji, kilkukrotny zwycięzca regat World Match Tour, a obecnie dziesiąty zawodnik rankingu.

Stawkę uzupełniają zawodnicy z drugiej dziesiątki (Reuben Corbett – NZL, Johnie Berntsson – SWE), a najniżej rozstawioną załogą będą młodzi Duńczycy pod wodzą Lucasa Liera sklasyfikowanego na 41 miejscu na świecie. Polskę i Pomorza Zachodnie reprezentować będzie szczecińska załoga pod wodzą Patryka Zbroi, którzy zajmują 33. Lokatę w rankingu.

  

Zwycięzca regat będzie miał zapewniony udział w Mistrzostwach Świata Alpari World Match Racing Tour 2014. Szczecińskie regaty są oficjalnymi kwalifikacjami do tego najbardziej prestiżowego cyklu regat wyłaniających mistrzów świata w match racingu (WMRT Qualifier)

„Tak znakomitej obsady nie było jeszcze nigdy w historii regat match racingowych w Polsce i jest to znakomita okazja do promocji polskiego żeglarstwa, Szczecina oraz Pomorza Zachodniego. Jest to na pewno wynik wieloletniej pracy i promocji regat na arenie międzynarodowej, współpracy z lokalnymi władzami oraz klubami żeglarskimi. Zapraszamy wszystkich żeglarzy, kibiców i sympatyków. To będzie wielka uczta żeglarska i niebywała szansa aby osobiście zobaczec w akcji słynne nazwiska klasy światowej. ” – podsumowuje Maciej Cylupa, dyrektor cyklu Polish Match Tour.

Szczecin Match Race zostanie rozegrany w dniach 30 maja do 1 czerwca na jeziorze Dąbie Małe, baza regat będzie znajdować się w Yacht Klubie Polski Szczecin w Marina’Club, który jest współorganizatorem wydarzenia. Wyścigi będą ustawione blisko brzegu i będzie można je dogodnie obserwować z pomostów lub jachtów zakotwiczonych w pobliżu. W ciągu 3 dni regat planowane jest rozegranie ponad 60  wyścigów w tym faza eliminacyjna oraz półfinały i finały systemie play-off.

 

Lista startowa Szczecin Match Race 2014:

Nr startowy/sternik/kraj/ranking ISAF

 1. Ian Williams (GBR) - 2
 2. Phil Robertson (NZL) – 4
 3. Nicolai Sehested (DEN) – 7
 4. Przemysław Tarnacki (POL) – 8
 5. Pierre-Antoine Morvan (FRA) – 10
 6. Johnie Berntsson (SWE) – 14
 7. Reuben Corbett (NZL) – 15
 8. Antti Luhta (FIN) – 26
 9. Mark Lees (GBR) – 29
 10. Tomislav Basic (CRO) – 31
 11. Patryk Zbroja (POL) – 33
 12. Lucas Lier (DEN) - 41

 

Regaty sędziować będzie międzynarodowa grupa 10 arbitrów i sędziów m.in. z Włoch, Niemiec, Francji oraz Polski.

Organizatorem regat jest MT Partners - Polish Match Tour i Yacht Klub Polski Szczecin, a partnerami imprezy są Miasto Szczecin, Marina’Club, Pomorze Zachodnie, Subaru Import Polska, Polskie LNG, Bilfinger i D.A.D Sportswear – oficjalny dostawca odzieży kadry narodowej PZŻ.

Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej cyklu www.polishmatch.pl oraz profilu facebook https://www.facebook.com/PolishMatchTour

 

***

Polish Match Tour (PMT) to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych rozgrywany od 2007 roku. W sezonie 2014 cykl składa się 7 imprez, rozgrywanych na akwenach województwa zachodniopomorskiego w Szczecinie, Świnoujściu i Kamieniu Pomorskim. Bazą regat jest przystań Marina Club w Szczecinie. Regaty  zaliczane są do rankingu Pucharu Świata ISAF. W 2014 r. rozgrywana będzie ósma edycja cyklu

Cykl objęty jest patronatami Ministra Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Prezydenta Miasta Szczecin.

Sponsorzy cyklu: Subaru Import Polska, D.A.D Sportswear, Marina Club w Szczecinie, Polskie LNG.

Partnerzy cyklu: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Miasto Szczecin, Miasto Świnoujście, Miasto Kamień Pomorski, Kamieńskie TBS, żaglownia Apollo Sails, Targi Wiatr i Woda, Magazyn Żagle i portal zagle.com.pl, Onet.pl, Magazyn Prestiż Szczecin, TVP Szczecin i Radio Szczecin.

Organizatorem cyklu jest firma MT Partners przy współpracy z YKP Szczecin i Polskim Związkiem Żeglarskim.

PMT jest patronem merytorycznym cyklu Omega Match Cup organizowanego przez Klasa Omega.

Podziel się ze znajomymi