Oficjalny dostawca odzieży dla Polskiego Związku Żeglarskiego
 

Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej

2014.10.02

W sobotę 4 października odbędzie się 63 Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej. Te jedne z najstarszych cyklicznych regat w Polsce organizowane są przez Yacht Klub STAL Gdynia od 1952 r. Miło nam być sponsorem tego wydarzenia.

 

Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej
Błekitna Wstęga jest imprezą na stałe wpisaną w kalendarz trójmiejskich wydarzeń sportowych i dla wielu są nieoficjalnym zakończeniem regatowego sezonu żeglarskiego. Zapisy do wyścigu już trwają. Zapraszamy do zapisów online na naszej stronie.

 

Wyścig o Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej rozgrywany jest w formule „australijskiej” czyli może startować wszystko co jest napędzane wiatrem, a wygrywa najszybszy. Nie ma podziału na zawodowców i amatorów. Główną nagrodą wyścigu jest wpisanie złotą nitką nazwiska zwycięzcy na Błękitną Wstęgę. Ponadto wszystkie jednostki startujące w regatach konkurują w swoich klasach.

Z roku na rok zwiększa się liczba startujących w wyścigu. W zeszłym roku do regat zgłosiła się rekordowa liczba uczestników – 135 jednostek czyli prawie 500 żeglarzy. Ponieważ zgodnie z formułą regat startować może wszystko co porusza się dzięki wiatrowi, tak więc razem ścigały się jachty turystyczne i pełnomorskie, kite’y, deski windsurfingowe, katamarany i jachty mieczowe.” – mówi Kajetan Kilanowski, komandor YK STAL. – „Te regaty są atrakcją dla żeglarzy, którzy czekają na nie przez cały sezon, jak również i dla fanów żeglarstwa. Trasa regat prowadzi wzdłuż wybrzeża z Gdyni do Gdańska i z powrotem, więc startujące jednostki są doskonale widoczne z brzegu. Zawsze, mimo jesiennej aury, wyścig przyciąga widzów, którzy z trójmiejskich plaż kibicują startującym.”

 

W tym roku w ramach Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej odbędzie się Memoriał Juliusza Sieradzkiego w klasie OMEGA. Impreza ta na Zatoce Gdańskiej organizowana jest po raz pierwszy i odbywa się dla uczczenia słynnego polskiego żeglarza – olimpijczyka oraz konstruktora jachtowego, m.in. twórcy polskiej klasy narodowej OMEGA. Regaty te połączone będą z otwarciem wystawy poświęconej Juliuszowi Sieradzkiemu. Partnerem Memoriału jest Polski Związek Klasy OMEGA.

 

W trakcie trwania wyścigu partner regat firma Eljacht – Elektronika i Elektrotechnika Jachtowa – proponuje zabawę fotograficzną pt. „63 Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej w obiektywie uczestników i widzów”. Do wygrania super nagroda! Szczegóły zabawy zostaną opublikowane na naszej stronie 30 września.

Informacje organizacyjne w skrócie:

Wszelkie informacje i dokumenty związane z wyścigiem oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.blekitnawstega.pl. Zgłoszenia online trwają do 30 września i wpisowe do regat dla zgłoszonych w tym terminie wynosi 40 zł za każdego uczestnika. W terminie 1-3 października będzie można zgłaszać się osobiście w sekretariacie klubu. Dla zgłoszonych tą drogą wpisowe wynosi 80 zł za każdego uczestnika. W dniu startu wyścigu 4.10. zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Odbiór pakietów dla uczestników regat (koszulka, gadżety od sponsorów, materiały informacyjne) będzie możliwy w sekretariacie naszego klubu w dniach 2 – 3 października w godz. 10 – 20.

 

Wyścig zaplanowany jest na 4 października, jednak w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych dniem rezerwowym jest 5 października.

 

Program 63 edycji regat o Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej:

 

Sobota 4 października 2014r.:

  • 11 – start wyścigu – reda basenu jachtowego w Gdyni
  • godz. 17 – rozpoczęcie Sailors Party – hangar YK STAL Gdynia
  • ok. godz. 18 - ceremonia nagrodzenia zwycięzców poszczególnych grup, jak również wręczenia „Błękitnej Wstęgi” dla najszybszego oraz „Czerwonej Latarni” dla jachtu, który ostatni przekroczył linię mety – hangar YK STAL Gdynia
  • po ceremonii - Sailors Party c.d. z muzyką na żywo i poczęstunkiem przygotowanym przez partnera imprezy Hotel Nadmorski – hangar YK STAL Gdynia

 

Patronat Honorowy: Marszałek województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk, dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni i Prezes Ligi Morskiej i Rzecznej – kpt. ż.w. dr inż. Andrzej Królikowski oraz prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego – Bogusław Witkowski

Partnerzy: Eljacht, Sail Serwis, Autofit, DAD, Hotel Nadmorski, Naftoport, BoatCraft, Premia Sport, Lady Fitness, Auto Mobil, Rooto System, Sail-Ho, Techno Marine, Easy Boat, SGS Polska, Dagoma, 7R Logistic, Liga Morska i Rzeczna

Partnerzy techniczni: WOPR, IMGW, 4 Winds, Dobre Jachty, Marine Works

Patronat Medialny: Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, Magazyn Żagle, W Ślizgu

Organizator: Yacht Klub STAL Gdynia, Miasto Gdynia, Pomorski Związek Żeglarski

Podziel się ze znajomymi